Pyydämme teitä lähettämään Patrian-konsernin yhtiöille osoitetut laskut ensisijaisesti verkkolaskuina. Vastaanotamme verkkolaskut verkkolaskuoperaattori Baswaren kautta.

Laskuissa tulee mainita tilaajan viite, esim. tilaajan tai yhteyshenkilön nimi, ostotilausnumero, kustannuspaikka – ja projektiviite tai muu tilaajan pyytämä viitetieto.

Tärkeää on, että laskutusosoitteisiin ei lähetetä muuta aineistoa kuin laskuja ja niiden liitteitä.

Huomioikaa, että uusiin laskutusosoitteisiin tulee lähettää vain laskuja, eikä niitä tule käyttää minkään muun materiaalin toimituksiin. Tavarantoimitusosoitteet eivät ole muuttuneet.

Verkkolaskuoperaattorimme on Basware, jonka tunnus on BAWCFI22.

Klikkaa yrityksen nimeä saadaksesi tiedot näkyviin:

Patria Oyj

Patria Oyj
PL 851
00026 BASWARE

Verkkolaskuosoite:
003710774472

Sähköpostilaskut:
patria.oyj@bscs.basware.com

Y-tunnus: 2334159-6

Patria Finance Oyj

Patria Finance Oyj
PL 850
00026 BASWARE

Verkkolaskuosoite:
003710774472

Sähköpostilaskut:
patria.finance@bscs.basware.com

Y-tunnus: 1077447-2

 

Patria Aerostructures Oy

Patria Aerostructures Oy
PL 852
00026 BASWARE

Verkkolaskuosoite:
003719192276

Sähköpostilaskut:
patria.aerostructures@bscs.basware.com

Y-tunnus: 1919227-6

Patria Aviation Oy

Patria Aviation Oy
PL 846
00026 BASWARE

Verkkolaskuosoite:
003708690368

Sähköpostilaskut:
patria.aviation@bscs.basware.com

Y-tunnus: 0869036-8

Patria Aviation Oy Systems-liiketoiminta

Patria Aviation Oy, Systems
PL 860
00026 BASWARE

Verkkolaskuosoite:
003708690368001

Sähköpostilaskut:
patria.aviation.systems@bscs.basware.com

Y-tunnus: 0869036-8

Patria Helicopters AB

PL 30155
00071 OSTOLASKUT

OVT: 9999SE556042771701
FI.P.101127-9@docinbound.com
VAT-number: SE556042771701

Patria Land Services Oy

Patria Land Services Oy
PL 848
00026 BASWARE

Verkkolaskuosoite:
00370986818099

Sähköpostilaskut:
patria.land.services@bscs.basware.com

Y-tunnus: 0986818-0

Patria Land Systems Oy

Patria Land Systems Oy
PL 849
00026 BASWARE

Verkkolaskuosoite:
00372357098999

Sähköpostilaskut:
patria.land.systems@bscs.basware.com

Y-tunnus: 2357098-9

Patria Pilot Training Oy

Patria Pilot Training Oy
PL 847
00026 BASWARE

Verkkolaskuosoite:
003706877858

Sähköpostilaskut:
patria.pilot.training@bscs.basware.com

Y-tunnus: 0687785-8

Millog Oy

PL 827
00026 BASWARE

Verkkolaskutus:
BAWCFI22
OVT: 003720518595

millog@bscs.basware.com

Y-tunnus: 2051859-5

Senop Oy

PL 802
00026 BASWARE

Verkkolaskutus:
BAWCFI22
OVT: 003717959269

senop@bscs.basware.com

Y-tunnus: 1795926-9