Pyydämme teitä lähettämään Patrian-konsernin yhtiöille osoitetut laskut ensisijaisesti verkkolaskuina. Vastaanotamme verkkolaskut OpusCapita Group Oy:n verkkolaskupalvelun kautta. Millog Oy:n ja Senop Oy:n verkkolaskuoperaattori on Basware.

Mikäli yrityksellänne ei ole mahdollisuutta lähettää verkkolaskuja, voitte lähettää laskunne skannauspalveluumme sähköpostitse tai paperisena postitse.

Laskuissa tulee mainita tilaajan viite, esim. tilaajan tai yhteyshenkilön nimi, ostotilausnumero, kustannuspaikka – ja projektiviite tai muu tilaajan pyytämä viitetieto.

Tärkeää on, että laskutusosoitteisiin ei lähetetä muuta aineistoa kuin laskuja ja niiden liitteitä.

Kaikille yhteiset tiedot verkkolaskujen lähetystä varten (poislukien Millog Oy ja Senop Oy):

  • Välittäjä: OpusCapita Group Oy
  • Välittäjän tunnus: 003710948874
  • Verkkolaskuosoite: ks. alla mainittu yhtiökohtainen OVT-tunnus

Patria-yhtiöiden laskutusosoitteen muutos!

Hyvä Toimittaja,

Patria konsernin yhtiöiden laskutusosoitteet muuttuvat porrastetusti alla olevan aikataulun mukaisesti, joten pyydämme teitä jatkossa lähettämään laskut tämän ohjeistuksen mukaisesti.

Huomioikaa, että uusiin laskutusosoitteisiin tulee lähettää vain laskuja, eikä niitä tule käyttää minkään muun materiaalin toimituksiin. Tavarantoimitusosoitteet eivät muutu.

Uusi operaattorimme on Basware, jonka tunnus on BAWCFI22.

Klikkaa yrityksen nimeä saadaksesi tiedot näkyviin:

Patria Oyj

Patria Oyj
PL 851
00026 BASWARE

Verkkolaskuosoite:
003710774472

Sähköpostilaskut:
patria.oyj@bscs.basware.com

Y-tunnus: 2334159-6

Patria Finance Oyj

Patria Finance Oyj
PL 850
00026 BASWARE

Verkkolaskuosoite:
003710774472

Sähköpostilaskut:
patria.finance@bscs.basware.com

Y-tunnus: 1077447-2

 

Patria Aerostructures Oy

Lentokonetehtaantie 3
35600 Halli

Y-tunnus: 1919227-6
Vain paperisia laskuja postitse

Uusi laskutusosoite alk. 24.2.2017:

Patria Aerostructures Oy
PL 852
00026 BASWARE

Verkkolaskuosoite:
003719192276

Sähköpostilaskut:
patria.aerostructures@bscs.basware.com

Patria Aviation Oy

PL 30114
00071 OSTOLASKUT

OVT: 003708690368
FI.P.101125-3@docinbound.com
Y-tunnus: 0869036-8

Uusi laskutusosoite alk. 3.3.2017:

Patria Aviation Oy
PL 846
00026 BASWARE

Verkkolaskuosoite:
003708690368

Sähköpostilaskut:
patria.aviation@bscs.basware.com

Patria Aviation Oy Systems-liiketoiminta

Laskutusosoite alk. 3.3.2017:

Patria Aviation Oy, Systems
PL 860
00026 BASWARE

Y-tunnus: 0869036-8

Verkkolaskuosoite:
003708690368001

Sähköpostilaskut:
patria.aviation.systems@bscs.basware.com

Patria Helicopters AB

PL 30155
00071 OSTOLASKUT

OVT: 9999SE556042771701
FI.P.101127-9@docinbound.com
VAT-number: SE556042771701

Patria Land Services Oy

PL 30163
00071 OSTOLASKUT

OVT: 00370986818099
FI.P.101128-7@docinbound.com
Y-tunnus: 0986818-0

Uusi laskutusosoite alk. 1.3.2017:

Patria Land Services Oy
PL 848
00026 BASWARE

Verkkolaskuosoite:
00370986818099

Sähköpostilaskut:
patria.land.services@bscs.basware.com

Patria Land Systems Oy

PL 30171
00071 OSTOLASKUT

OVT: 00372357098999
FI.P.101129-5@docinbound.com
Y-tunnus: 2357098-9

Uusi laskutusosoite alk. 1.3.2017:

Patria Land Systems Oy
PL 849
00026 BASWARE

Verkkolaskuosoite:
00372357098999

Sähköpostilaskut:
patria.land.systems@bscs.basware.com

Patria Pilot Training Oy

PL 30122
00071 OSTOLASKUT

OVT: 003706877858

FI.P.101126-1@docinbound.com
Y-tunnus: 0687785-8

Uusi laskutusosoite alk. 3.3.2017:

Patria Pilot Training Oy
PL 847
00026 BASWARE

Verkkolaskuosoite:
003706877858

Sähköpostilaskut:
patria.pilot.training@bscs.basware.com

Millog Oy

PL 827
00026 BASWARE

Verkkolaskutus:
BAWCFI22
OVT: 003720518595

millog@bscs.basware.com

Y-tunnus: 2051859-5

Senop Oy

PL 802
00026 BASWARE

Verkkolaskutus:
BAWCFI22
OVT: 003717959269

senop@bscs.basware.com

Y-tunnus: 1795926-9